Vinařství Maděřič


Vítáme Vás na stránkách rodinného vinařství Ludvík Maděřič. Jsme malou firmou obhospodařující cca 30 ha vinic. Firma Ludvík Maděřič začala s výrobou vína v roce 1993, a od té doby postupně doplňovala sortiment nabízených vín a rozšiřovala služby pro své klienty. Vinařství Maděřič - Sklepy Dnes má naše firma produkci cca 3000 hl vína, a široký sortiment výrobku, ze kterých si určitě každý vybere.


Zabýváme se výrobou jakostních a přívlastkových vín ze 17 odrůd révy vinné a připravujeme rozšíření sortimentu i na další druhy. Námi obhospodařované vinice se nalézají ve dvou viničních tratích (Prechov, Slovenské) obce Moravský Žižkov ve velkopavlovické podoblasti Moravy. Obec se nalézá na okraji nivy řeky Dyje v místech kde se pomalu do kraje zvedají první pahorky Chřibů.

Trať Slovenské je umístěna na jihovýchodním svahu kopce s půdou jílovitohlinitou až písčitohlinitou. Těžká jílovitá půda dává dobré výnosy, hlavně vínům červeným, obzvláště se tu daří Frankovce, Modrému Portugalu a Cabernetu Morávii. Lehčí půdy dávají pak bílým odrůdám Rulandským, včetně Chardonnay, a Veltlínskému Zelenému typické ovocné aroma. Trať Prechov se prostírá na mírném jižním svahu a půda zde má většinou písčitou strukturu.


Asi každý se jednou za čas zastaví a zeptá sám sebe co vlastně dělá a proč to dělá . Naším cílem jsou vína, která by potešila, umocnila prožitky z chvil všedních i svátečních a vnesla pohodu a radost do života těm, kterým jsou určena protože "život je příliš krátký na to aby se pilo špatné víno".


Penzion Madeřič


Jedinečná možnost jak si vychutnat naše výborné víno a zároveň si užít prvotřídní pochoutky spojené s velmi krásným ubytováním. Ubytování s 13 pokoji pro naše návštěvníky má kapacitu až 50 lůžek.
Všechny pokoje jsou klimatizované.

Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením s TV a WIFI. K dispozici je půjčovna a úschovna kol. Velké parkoviště je monitorováno kamerovým systémem. Součástí penzionu je nekuřácká restaurace s dětským koutem, vinotékou s cukrárnou, terasou s dětským hřištěm a kuřáckým barem. K dispozici je projekční technika pro pořádání seminářů a konferencí.

VíceVinařství Maděřič - Penzion Madeřič Vinařství Maděřič - Penzion Madeřič

Vinařství Maděřič spol. s r.o.
Prušánská 318
Moravský Žižkov
691 01

IČ: 26278243
DIČ: CZ26278243

Tel.: +420 605 284 266
Tel.: +420 603 277 679© 2019 Vinařství Maděřič | Vinařství Maděřič | Penzion Madeřič